

pt., 02 maj
|Start: Checkpoint Charlie
13:00/02.05 Śladami muru berlińskiego, 3h
Wycieczka z polskojęzycznym przewodnikiem. Historia muru berlińskiego i zimnej wojny oraz najważniejsze miejsca związane z podziałem Berlina. Wycieczka z użyciem komunikacji. Przewodnik: Marek #zwiedzajBerlin Zwiedzanie w grupie łączonej Cena: 35,00€/os.
Data, godzina i miejsce
02 maj 2025, 13:00 – 16:00
Start: Checkpoint Charlie, Friedrichstraße 43-45, 10117 Berlin, Niemcy
Dodatkowe informacje
W tym roku mija 35. rocznica zjednoczenia Niemiec. Zapraszam na wycieczkę w poszukiwaniu śladów muru berlińskiego i podziału miasta. Mur berliński przez 28 lat na trwale podzielił Berlin na dwa odrębne organizmy. Podczas spaceru opowiem m.in. o tym, jak doszło do podziału Berlina, gdzie przebiegał mur, jak żyli ludzie po jego obu stronach, o ucieczkach na Zachód i jak obalono mur. Do dzisiaj w wielu miejscach widoczne są ślady podziału Berlina, które razem odkryjemy: fragment muru, charakterystyczna zabudowa czy nawet wieża wartownicza. Ponieważ miejsca te rozrzucone są daleko od siebie na mapie, podczas wycieczki skorzystamy ze środków komunikacji.
Co Was czeka? TOP 5 atrakcji i miejsc w stolicy Niemiec związanych z murem berlińskim: Checkpoint Charlie, fragmenty podziurawionego muru, największa "ziemia niczyja", nowoczesny Potsdamer Platz wybudowany na pasie śmierci, kompletny oryginalny fragment granicy przy Bernauer Straße.
Tylko z wcześniejszą rezerwacją!
Ilość miejsc ograniczona!
Grupa liczy max. 12 osób dorosłych
Wycieczka trwa…